Kaip pristatyti savo verslo idėją investuotojams?

Populiari trijų minučių prisistatymo investuotojams formulė “Poreikis-Požiūris-Nauda už kainą-Konkurencija” (Need Approach Benefits Competition) gali jiems padėti geriau suprasti Jūsų verslo idėją.

Poreikis – Kokį klientų poreikį ketiname tenkinti? Kokią konkrečią problemą turi kiek potencialių mūsų klientų? Ar rinka mūsų planuojamam verslui pakankamai didelė?

Pavyzdys:

Matome didžiulį poreikį mažinti žmones žudantį stresą. Tyrimai rodo, kad kas antras darbuotojas Lietuvoje kenčia nuo streso darbe.  Streso kiekis auga. 79 proc. įmonių vadovų stresą laiko aktualia problema. Stresas didina kraujo spaudimą, skatina įvairias lėtines ligas, Su stresu siejamos psichologinės problemos ir piktnaudžiavimas svaigalais. Daug tyrėjų stresą laiko pagrindiniu žmonijos naikintoju. Mūsų duomenimis, apie 18 proc. Lietuvos gyventojų jau ieško pagalbos kankinami streso sukelto nuolatinio nerimo ir šiandien gali tapti mūsų klientais kaip ir panašus kiekis ES gyventojų.

Požiūris – Kaip mes ketiname išspręsti klientų problemas? Kokia mūsų apgalvota rinkodaros strategija, verslo planas, intelektinės nuosavybės apsauga ir pan.?

Pavyzdys:

Mes padėsime ženkliai sumažinti stresą talkindami žmonėms medituoti darbe ir namie su pratybų reguliarumą užtikrinančiu meditacijos kompanjonu.

Tyrimais įrodyta, kad meditacijos pratybos padeda atsipalaiduoti. Sumažėja kraujo spaudimas, retėja pulsas, organizmas reikalauja mažiau deguonies. Meditacijos praktikavimas veikia baltymą, susijusi su senėjimu, – telomerazę. Uolūs meditatoriai pasižymi 30 proc. didesniu telomerazės aktyvumu ir gyvena ilgiau. Su meditacija retėja depresijos atvejų, geriau ištveriamas skausmas, rečiau pasitaiko nemiga, gerinama imuninė sistema. Meditacija tampa vis populiaresnė gydant tokias chroniškas būkles, kaip artrito sukeltas skausmas. Meditacijos pratybos gali keturis kartus paspartinti žvynelinės gijimą.

Tyrimais įrodyta, jog meditacija lavina atidumą bei gerina trumpalaikę atmintį, būtiną samprotavimui ir mokymuisi. Nuo 2007 m. Google įgyvendina savo darbuotojų meditacijos mokymų programą „Ieškok savo viduje“ ir daugelis ten liudija, kad tapo atidesni, ramesni ir lamingesni.

Tačiau mūsų apklausa atskleidžia, kad nepaisant milžiniškos meditacijos naudos net 85 proc. norinčiųjų medituoti niekaip negali prisiversti tai daryti reguliariai. Šią problemą galima išspręsti užsisakant meditacijos kompanjoną į darbą ar namus. Ketiname padaryti pamatuojamai laimingesniais iš pradžių 526 000 Lietuvos gyventojų, o vėliau – 91 milijoną ES gyventojų.

Su dvidešimt metų meditacija praktikuojančia lietuve Myong Hae, kuri yra Honkongo Su Bong Zen Monastery Vyriausioji vienuolė, mes ketiname pradžiai apmokyti dzen meditacijos du šimtus pageidaujančių tokio darbo. Senjorai, bedarbiai, neįgalieji ir studentai galėtų sudaryti daugumą mūsų personalo. Jų darbo esmė būtų nuvykti pas klientą, instruktuoti, kaip teisingai medituoti ir pasėdėti su juo/jais tyloje.

Mums reikia trisdešimties tūkstančių eurų investicijos reklamos kampanijai, kad įsuktume dešimties milijonų eurų vertės verslą per tris metus.

Nauda – Kokią naudą turės klientas už kokią kainą? Kaip pamatuojamai bus geriau? Kas bus greičiau, pigiau ir kokybiškiau? Kodėl mes laimėsime?

Pavyzdys:

Draugiškas meditacijos kompanjonas, imantis 10 eurų už trisdešimt minučių grynos meditacijos, padės tapti žymiai laimingesniam. Mūsų patirtis su esamais klientais rodo, kad individualus klientas, per mėnesį išleidžiantis meditacijos kompanijai 310 eurų, sutaupo 1000 eurų, kuriuos išleistų žalingiems įpročiams tenkinti bei gydymuisi ateityje. Mūsų klientų apklausa atskleidžia, kad 65 procentai pasijunta žymiai laimingesni vos po trijų mėnesių pratybų.

Konkurencija – kodėl mūsų požiūris yra žymiai geresnis nei konkurentų? Viskam yra alternatyvos – kokios jos? Kaip mes aiškiai parodysime, jog mūsų sprendimas geresnis nei konkurentų?

Pavyzdys:

Mūsų pagrindinis konkurentas yra jogos centrai. Tačiau mūsų paslauga yra bent tris kartus pigesnė už populiarios jogos studijos aplankymą, mobilesnė ir sukelia žymiai daugiau gerų jausmų susidūrus su mūsų darbuotojais –  nuo meditacijos laimingais senjorais, neįgaliaisiais, bedarbiais ir studentais. Su mūsų darbuotojais medituojantys jaučiasi darantys gerą darbą ir tas taip pat padeda jų geresnei savijautai.

Žinoma, čia pateikti pavyzdžiai gali būti geriau apgalvoti, jei toks verslo modelis apskritai būtų kuriamas… 🙂 Bet dabar svarbiausia yra Jūsų verslo idėja, – čia pateikiame tik formą jai pristatyti.

Investuotojai būtinai Jūsų ko nors paklaus. Atsakymui naudokitės formule Teiginys Argumentai Išvados.

Pavyzdys:

Klausimas: „Ar tikrai klientai jus mėgsta?“

Teiginys: Taip, mes jiems padedame, jie mus mėgsta ir pasakoja apie tai kitiems.

Argumentai: Mūsų apklausa atskleidžia, kad du trečdaliai mūsų klientų tampa ženkliai laimingesni vos po trijų mėnesių reguliarių pratybų. Apklausėme šimtą žmonių iš esamų dviejų šimtų mūsų klientų. Štai pensininkė Valerija iš Karoliniškių po vyro mirties buvo apimta depresijos. Sūnus jai rekomendavo medituoti. Ji išsikviesdavo pasėdėti drauge mūsų darbuotoją Zenobiją po dvi valandas kasdien. Per mėnesį Valerija savo būklę apibūdina kaip „žymiai geresnę“. Ji liovėsi gėrusi raminamuosius, pradėjo geriau miegoti, pagerėjo kraujo tyrimai. Po pusmečio ji pati tapo mūsų darbuotoja.

Išvados: Reguliarios meditacijos pratybos tikrai veikia, mūsų klientai tampa laimingesni ir rekomenduoja mus kitiems.

Paskelbta Rytis.

Comments are closed.