Įžvalgos „Verslo žinių“ pusryčiams „Sėkmingi ryšiai su žiniasklaida“

1. Žiniasklaida skaidrėja

Mano akimis, tamsus Lietuvos žiniasklaidos laikotarpis, pažymėtas kalbomis apie redakcijų praktikuojamą reketą, kyšius žurnalistams ir stulbinantį melo spaudos puslapiuose mąstą, grimzta į praeitį. Žurnalistų lyderiai kaip Audronė Urbonaitė knygoje Mano Didžioji Nuodėmė, žurnalistika” jau bando kritiškai apmąstyti tą ,mano supratimu, maždaug dešimtmetį nuo 1998 m. trukusį laikotarpį, kuriuo jau per vėlu domėtis prokurorams ir gal dar per anksti istorikams. Šiandien redakcijų politika tampa geriau suprantama, viešosios opinijos formuotojų interesai yra geriau atskleidžiami, o viešumas – lengviau prognozuojamas.

2.  Turėkime puikių istorijų apie savo verslą

Žinome, kad puikios istorijos geriausiai padeda parduotimokyti, motyvuotisutelkti ir laimėti versle bei asmeniniame gyvenime. Laimi originalūs pasakojimai, kurių patikimumu vis skaidresniame pasaulyje galime visi įsitikinti patys nebepasikliaudami tradicine žiniasklaida, socialiniais tinklais ir reklama. Geros istorijos tikrumu žmonės norės įsitikinti. Pavyzdžiui, bendrovė „Mano būstas“ labai gražiai pasakoja istoriją apie laimingą klientę Oną, kuriai sutvarkė rūsį. Susižavėjęs istorija kreipiausi į „Mano būstą“ prašydamas pritaisyti prie mano rūsio laiptų plieninį lovelį dviračiui patogiau ten nuleisti. Tačiau šios įmonės vadyba mano atveju vis dar neišnaudoja progos sustiprinti kliento lojalumą… O veltui, nes net mažmožiai, gali padėti pritraukti dėmesio. Štai „SBA“ norėdami pelnyti Žvėryno bendruomenės palankumą tiesiog nutarė gražiai dekoruoti savo naujos statybvietės tvorą ir laimėjo palankaus nušvietimo.

3.  Atrasti puikių istorijų galime kurdami įmonėje aukšto pasitikėjimo kultūrą

Domino’s Pizza” itin sėkminga reklamos kampanija JAV atkūrė rinkos pasitikėjimą pripažindama tikrovę. Įmonė ėmė parduoti ženkliai daugiau picų ir sparčiai augti tiesiog viešai pripažinusi, kad girdi klientų nusivylimą picų skoniu, kuris buvo lyginamas su picos dėžės skoniu, ir skuba klaidą ištaisyti. Stephen M. R. Covey populiariose knygose Pasitikėjimo greitis” ir Smart trust” pasakoja, kaip įmonės kuria laiminčias kultūras susitelkdamos būtent į pasitikėjimą stiprinančių trylikos elgesių praktikavimą: kalbėti tiesiai, rodyti pagarbą, kurti skaidrumą, taisyti klaidas, rodyti lojalumą nesantiems šalia, pasiekti rezultatų, tobulėti, pripažinti tikrovę, išsiaiškinti lūkesčius, praktikuoti atskaitingumą, pirma išklausyti, laikytis įsipareigojimų ir išplėsti pasitikėjimą.

Verslo žinių” pusryčių metu apie tokių elgesių puoselėjimą savo įmonėje gražiai papasakojo Fielmann” atstovė, kurios istorijas palankiai įvertino ir susirinkusieji. Pavyzdžiui, šios įmonės darbuotojai yra skatinami nuolat nešiotis profesionalų atsuktuvėlį, kad padėtų pataisyti sulūžusius akinių rėmelius praeiviams tiesiog gatvėje be jokio atlygio.

Paskelbta Rytis.

Comments are closed.